گلنرده یا فروروژه چیست؟

گل نرده یا همان فارسی شده‌ی فرفورژه به معنی تغییر حالت دادن یا فروار کردن میل گرد یا چند ضلعی آهن است که قسمت نوک فلز به تدریج و با چکش باریک شده و در طی چند مرحله گرم کردن در کوره آهنگری پارس فرفورژه به یک قطعه فرخورده زیبا جهت استفاده در کارهای تزیینی تبدیل می‌شود.

صنعت فرفورژه در ایران قدیم و به شیوه‌های سنتی  به نام هنر گل نرده سازی معروف بود. این محصول در کارگاه های کوچک آهنگری و  یا بوسیله ی ریخته‌گری چدن و سایر فلزات  تهیه می‌شد،  این حرفه در سالهای اخیر پیشرفتهای فراوانی داشته و تبدیل به صنعت تولید گلنرده و فرفورژه در کارگاه‌ها و کارخانه‌های بزرگ گردیده‌است.

این روزها پارس فرفورژه  به یکی از صادرکنندگان بزرگ محصولات فرفورژه و گل‌نرده تبدیل شده‌است. از قطعات فرفورژه در ساخت گل نرده استفاده می‌شود و بعضاً وسایل تزینی مانند سر تخت‌های فلزی و جای گلدان و شمع دان نیز استفاده می‌شود. پارس فرفورژه در ایران و  بسیاری از کشورها جایگاه خوبی دارد.

روش ساخت فرفورژه

پارس فرفورژه به قطعات فلزی از نوع فلز ۴ گوش به نام چهار سو که داخل کوره‌ها با حرارت ۲۲۰ درجه گرم شده و به وسیله دست یا دستگاه‌های مخصوص به نام فر تغییر حالت داده شده و بدین طریق این میله‌های فلزی تبدیل به فرفورژه می‌شوند. البته بیشتر این فرم دادن‌ها به شکل دایره‌های بسیار ریز متوالی مانند حلزون است. از این قطعات فرفورژه در ساخت فرفورژه گل دار نیز استفاده می‌شود.

پارس فرفورژه

فرفورژه در چه زمینه هایی کاربرد دارد:

پارس فرفورژه افتخار این را دارد که در زمینه های ساختمانی، دکوراسیون و مبلمان بهترین، زیبا ترین و حرفه ایی ترین محصولات را ارائه دهد. محصولاتی مثل درب و پنجره که از عمده محصولات شرکت پارس فرفورژه است در چند سال اخیر علاقه مندان زیادی پیدا کرده و باعث زیبا سازی نمای ساختمان ها شده است.

ویژگی های محصولات پارس فرفورژه:

استحکام، تنوع، زیبایی، عدم نیاز به مراقبت و قیمت مناسب از جمله ویژگی های محصولات فر فورژه است که باعث محبوبیت آن شده و ترکیباتی مثل چدن و آلمینیوم باعث شده این محصول در مقایسه با محصولات آهنی دیگر از مقاومت بالاتری برخوردار باشد ودیر تر زنگ بزند.

شرکت پارس فرفورژه:

پارس فرفورژه
300

پارس فرفورژه یکی از بزرگترین تولید کنندگان و صادر کنندگان صنعت فرفوزه در ایران و خاورمیانه است که توانسته با کمک نیروهای متخصص، خلاق و حرفه ایی در عرصه ی این صنعت بدرخشد.

برای سفارش خدمات یا خرید محصولات می توانید از محصولات سایت استفاده کنید یا اینکه از صفحه تماس با ما در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *